Su Arıtma

Su Sebili Temizliği Talimat ve Yönetmeliği

Yazar Eylül 11, 2019 Kasım 26th, 2020 Yorum Yok

Su Sebili Temizleme

Su sebili temizleme, sebillerinizin dezenfekte işlemini, evleriniz de, ofisleriniz de bulunduğu ortamda dezenfekte ediyoruz. Böylelikle anında su sebili servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sebil temizleme ve dezenfekte işlemi, sonrasında faturanız hazırlanmakta iş güvenliği mevzuatına göre, sebil bakım dezenfekte çizelgesi düzenlenmektedir. Her bir sebile ayrı ayrı sebillerinizin üzerine dezenfekte yapıldığına dair, bakım hijyen tarihli etiket yapıştırılmaktadır.

Su sebili temizleme hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZİ ARAYIN: +90 216 307 07 90


Bu makalede ozon gazının sebil temizlik yönetmeliği ile ilgisinden, ozon gazının kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Teknoloji bize ozon gazı gibi son derece etkili ve çok ekonomik olan çeşitli temizleme sistemleri sunacak kadar gelişmiş durumdadır. Ayrıca ozon gazı çevreye karşı oldukça saygılı ve çok verimlidir.  Kısa zamanda etkili olabilen sanitasyon yöntemidir.

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Çözümlerimiz

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

İş yerleri İçin Su Arıtma Cihazları

Ozon temizliği nedir?

Ozonla temizlik, adından da anlaşılacağı gibi, farklı yüzeyleri sterilize etmek için atmosferde doğal olarak oluşan bir gaz olan. ozon kullanan bir temizlik türüdür.

Ozonla temizlemenin temel avantajı, yüksek dezenfeksiyon gücüne sahip olmasının yanı sıra koku giderme ve oksidasyondur. Bu nedenle, çok çeşitli faaliyetlere adanmış bir çok endüstride kullanılmaktadır.

Ozon veya ozonlama sistemi ile temizlik, tam bir hijyen sağlar; bu nedenle, okulların , toplulukların, ofislerin , toplu mutfakların.iş yerlerinde kullanılan su sebillerinin hijyeninin sağlanmasında .iş ve iş güvenliği için sebil temizlik yönetmeliği ne uygunluk sağlayabilmek adına. kalıntısız bakteri öldüren sistem olduğundan. profesyonel temizlik için idealdir.

Su Arıtma

Ozon Gazı İle Temizlik Hangi Alanlarda Tercih Ediliyor.

 • Endüstriyel temizlik
 • Hava kanallarının dezenfeksiyonu
 • İçme ve kullanma sularının depolanması için depo temizliği
 • Mutfak temizliği
 • Soğutma kuleleri ve kondenserlerin temizliği
 • Otel, kreş ve hastanelerde dezenfeksiyon
 • hastanelerde, ameliyathanelerde ve sağlık merkezlerinde çok bakteri biriktirdiği için ozonla temizlemedir.
 •  Hijyen için ozonlama sisteminin farklı etkileri vardır:
 • Bakterisidal etki
 • Hayati etki
 • Mantar öldürücü etkisi
 • Sporicidal etkisi

Ozon Gazı Uygulama alanında bulunan, tüm mikrop ve bakteriler ozon temizleme sistemi tarafından etkin bir şekilde elimine edilir, ancak dezenfeksiyona ek olarak, bu temizleme sisteminin uygulanması havanın dezenfekte edilmesine, kokuların giderilmesine ve dezenfekte edilmesine izin verir Klordan 600 ila 3000 kat daha hızlı ve daha etkili bir şekilde verim alına bilir.

En İyi Su Arıtma Cihazı

Geniş yelpazedeki faydaları göz önüne alındığında, İŞ VE İŞCİ SAĞLIĞI  sebil temizlik yönetmeliği açısından Tüm yasal mevzuatlarda .personel içme sularının güvenliğini sağlamak adına .yasal organlar  tarafından ve özel şirketler ve. su sebili kullanan dikkatli aile tüketicileri ve diğer yerler tarafından giderek artan bir şekilde kullanılan bir temizlik sistemi olma yolundadır.

          ozon, hijyen ve dezenfektasyon

İnsanların  yaşam kalitesini arttırmak,rahatlık hissi sağlamak ve bazı hastalıkların bulaşma riskini önlemek için, Ozon mükemmel bir alternatiftir: deodorant gücü ve hem hava hem de su dezenfeksiyon etkisi, çevreyi sterilize eder ve arındırır. Birçok faydası mevcuttur, konutlarda uygulaması son derece basittir.

Adresinizde yapacağımız. Su sebilli temizliği ile daha sağlıklı koliform bakteri olmayan sebillerden su kullanabileceksiniz.

Endüstriyel kullanım için üretilen ozon, kiri ve mikropları çözen güçlü bir oksidan dır ve ardından ayrışır ve orijinal durumuna geri döner: oksijen (O2). Mikro organizmalara saldırır ve onları yok eder ve çevreye herhangi bir garip veya tehlikeli madde vermez. Ozon kendiliğinden normal oksijene ayrışırken, çevrenin kimyasal kirlenmesine katkıda bulunmayan tek dezenfektandır.

Bu nedenle, ozon önemli antiseptik özelliklere sahiptir ve koku veren organik maddelerle reaksiyona girer. Aynı şekilde, havada bulunan mikroorganizmalar da elimine edilir, böylece hastalıkların bulaşma riskini önler.

“Ozon son derece reaktiftir, normal koşullarda, 20 ila 30 dakikalık yarı ömre sahip, normal şartlar altında, zararsız elementler olarak bırakarak anında doymamış bir molekülle anında birleşir, bu yüzden şişelenememektedir.

Sonuç olarak, ozon steril, temiz ve hoş bir ortam yaratmayı başarır. Ayrıca solunum problemleri olan yaşlılar için (astım, bronşiyal durumlar vb.) Çok sağlıklıdır, alerjisi olanların durumunu iyileştirir ve hastalıkların bulaşma riskini azaltır. Kokuların giderilmesine ek olarak, suyun arıtılması, atık suların arıtılması, yüzme havuzlarının dezenfekte edilmesi vb. Çamaşır yıkamada, ozon gazı,  su, enerji tüketimini düşürebilmektedir.