Su Sebili Temizleme

Su sebil temizleme ve dezenfekte hizmetleri, ofisleriniz yada evlerinizde dezenfekte işlemlerini ve servis hizmetlerini yerinde uyguluyoruz. Garantili servis hizmeti ve 9 taksitle ödeme kolaylığından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçiniz.

Sebil dezenfekte işlemi, sonrasında. faturanız hazırlanmakta iş güvenliği mevzuatına göre, sebil bakım dezenfekte çizelgesi düzenlenmektedir. Her bir sebile ayrı ayrı sebillerinizin üzerine dezenfekte yapıldığına dair. Bakım hijyen tarihli etiket yapıştırılmaktadır.

Sağlıklı Suya Kolay Ulaşın!

Hızlı, doğru ve ekonomik çözümler sunuyoruz. Arıtma Park en kaliteli suya kavuşmanız için çalışıyoruz.

ARITMA PARK GÜVENCESİ İLE

SEBİLLERİNİZİN DEZENFEKTE İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE YAPMAKTAYIZ.

Su sebili temizliği nasıl yapılır?

Üstten Damacanalı, su sebillerinin çalışma şekli vakumlama esaslıdır. Alacağınız her su da su sebiliniz ortamdaki havayı bir miktar kendi içerisine çeker. Bu durumda ortamdaki kirli hava sebilin içerisine nüfuz eder. Ayrıca su sebiline damacana yerleştirirken gerekli hijyen kurallarına birçok kişi dikkat etmez. Buna bağlı olarak da pas, kötü koku, kirlilik, suyun tadında değişim gibi birçok olumsuz durumla karşılaşılır. Bütün bunların yanı sıra en önlemi şey ise gerekli hijyen kurallarına dikkat edilmediği için suyunuz artık sağlıklı bir içme suyu olmaktan çıkar ve zararlı mikrobiyolojik canlılar ve bakteriler oluşarak. içme suyunuza karışır.

Su sebili temizliği . işleminde ilk adım sebil temizleme kapsülleri olarak adlandırılan materyallerin kullanılmasıdır. Bu kapsüller yardımıyla sebil içerisindeki kir katmanları ve mikrop yok edilir. İkinci adımda Arıtma Park’a özel sebil dezenfektasyon mendili kullanılarak sebilin iç haznesinde yer alan tüm kir ve mikroplardan sebiliniz tamamen arındırılır. Ardından yine firmamıza özel yüksek ısı ve basınca sahip cihazımızla ile buhar uygulaması yapılarak sebil içerisinde oluşan bakteri ve mikroplar yok edilir.

Su sebili dezenfekte işlemi bunla sınırlı değildir. Çünkü her ne kadar iç hazne temizlense de sebilin dış bölgesinde yer alan musluk veya çeşmeler zamanla kir ve mikrop topladığı için suyunuz halen tam anlamda sağlıklı ve kaliteli olmayacaktır. Bu yüzden sebilin dış bölgesinde yer alan musluk ve diğer kısımlar dezenfekte edilir. Bütün bu işlemlerin ardından su sebiline ozon gazı uygulaması yapılır. Bu sayede sebil içerisinde en küçük noktada bile bakteri ve mikropların kalması engellenerek sebilinizin iç haznesi tamamen hijyenik hale getirilir. Ozon gazı uygulaması yaklaşık 10 dakika sürer ve tüm koliform bakteriler yok edilerek sebiliniz tamamen güvenli ve hijyenik bir hale getirilir.

Her Türlü Sebil Temizliği

Ev, ofis, iş yeri, okul veya hastane gibi toplu yaşam alanlarının neredeyse tamamında kullanılabilen sebiller eğer düzenli olarak temizlenmezse adeta birer hastalık ve mikrop kaynağına dönüşür. Özellikle okul veya iş yeri gibi toplu kullanıma açık ortamlarda belli aralıklarla su sebili temizliği yapılmadığı sürece insan sağlığını tehdit edebilecek birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir.

Arıtma Park olarak her markaya ait farklı modellerde su sebili temizliği hizmetini profesyonel bir şekilde sunmaktayız. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ozon gazı uygulaması ile insan sağlığını tehdit eden salgın hastalıklara yol açabilen virüs, mikrop veya bakteri gibi mikroorganizmalardan su sebillerinizi tamamen arındırarak güvenle içebileceğiniz kaliteli suya ulaşmanızı sağlıyoruz. Arıtma Park olarak sektörde geride bıraktığımız 10 yılı aşkın süre zarfında kazandığımız uzmanlık ile su arıtma teknolojilerini ve sistemlerini kullanarak yönetmeliğe uygun sebil temizliği hizmeti sunmaktayız. Dilerseniz tek dilerseniz çok sayıda sebil için sunduğumuz sebil dezenfeksiyonu hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Marka model gözetmeksizin, ( hiçbir sebil markası ile sözleşmemiz, anlaşmamız yoktur. Verdiğimiz hizmeti tamamen isteğiniz doğrultusunda almaktasınız. Sus ebil temizliğinizi firmamıza yaptırdığınızda politakımızı kabul etmiş sayılmaktasınız.)

Su sebili dezenfekte,sebil temizlik hizmeti vermekteyiz.iş işçi sağlığı sebil temizleme.iş yerinizde kullandığınız su sebilleri ve evinizde kullandığınız sebilleri.ailenizin sağlığı için. periyodik olarak temizler.bakım çizelgemize kaydeder.zamanı geldiğinde,sebil bakım çizelge’mizden sizi arar.uygun randevu ile.teknik personelimizi yönlendiririz.

Sağlığınızı Sudan Sebeplerle Riske Etmeyin…

Su Sebili Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

A; Kullandığınız Damacanalar mümkünse cam damacana olsun.

B; Damacanayı yerleştirmeden önce garanti mührü plastik bandajı çıkarmayı unutmayın. Mutlaka tamamını çıkartın. Aksi takdirde. Sebil içindeki sivri kısım plastik kalıntılarından bir miktar kopartabilirler. Sizin göremeyeceğiniz soğuk su tankında. Fark edilene kadar kalırlar. malesef bu kalıntıya maruz kalmış suyu tüketebilirsiniz.

C; Su Sebilinizin yanında. Kesinlikle, çöp kovası bulundurmayın. ( sebiliniz çalışırken bulunduğu ortamdan hava çekerler) Yanında çöp olursa. Doğal olarak istenilmeyen bakteri ve kirlilikler su sebilimiz içine nüfuz ederler.

D; Su sebilinizin, damlalık kısmına, çay, kahve, veya başka bir içecek kalıntılarını dökmeyin.

E; Sebilinizin, dış yüzeyini, temizlemek için. Yumuşak az sabunlu veya nemli bez kullanın. kesinlikle musluklara dokunmayın.

F; Sebil musluk, çeşmenin arkasında, üzerinde birikebilecek tozları. sade suyla temizlenmiş. Küçük yumuşak bir fırça yardımıyla temizleyin.

G; Çamaşır suyu ya da çamaşır suyu bazlı temizleyiciler. ya da klor içeren ürünler kullanmayın. Kısaca, hiçbir kimyasal madde kullanmayınız.

H; Sebil ve Damacana Şişelerinizi, güneşten koruyun ve ışık veya sıcaklık değişikliklerine maruz bırakmayın. Mümkünse temiz hava alabileceği ortamlarda kullanın.

I; Güvenliğiniz için, su sebilinizi, ne zaman temizleyecekseniz elektrik kablosunu mutlaka ayırın. Prizden ayırın.

İ; Su sebilinizi, hareket ettirmeniz gerekiyorsa, musluklarından tutup taşımayın. muslukları sabitleme elemanı olarak kullanmayın. Zorla yapılırsa kırılabilir ve sızıntı yapabilir.

J; Sıcak su musluğu kilitli olan cihazları tercih edin. Böylece çocuklar yanmaz, kırmızı musluklarımız yetişkinler için kullanımı kolay, küçükler için güvenli olmayan bir sistemine sahiptir.

K; Muslukların altındaki kovayı, damlalığı. düzenli olarak boşaltın ve temizleyin. Elle ovalayabilir veya bulaşık makinenizi kullanabilirsiniz.

L; Su sebilinizin, kullanacağınız su bölümlerini aktifleştirin. Sebilinizin arka bölümünde. Sıcak su için ve soğuksu için ayrı ayrı anahtarlar bulunmaktadır. Böylelikle ciddi oranda enerji tasarrufu sağlarsınız.

M; Damacanayı yerleştirdikten sonra ve ara ara sebilinizin etrafını kuru bir bezle silin. Islak zemin oluşma riskini sıfırlayın. Herhangi bir düşme riskini ortadan kaldırın.

N; Su sebilinizi uzun süre kullanmayacaksanız. mutlaka fişi prizden ayırın. Damacana yı üzerinden alıp. sebil arka tapasını çıkartıp içindeki tüm suyu tahliye edin. sebilin üst kısmı, damacana konulan yeri ve musluk kısmını. Streç filmle kapatın. Kullanıma alırken, sıcak ve soğuk kısmından su tahliye edin.

O; Su sebilinizin, su ile temas eden iç kısımlarına kesinlikle müdahale, temizlik işlemi yapmanız geri dönüşü olmayan hasalara neden olabilir. Sebil iç temizliği ozon gazı ile mümkündür. Ozon gazı, en yakın temizleyiciden 3000 kat daha üstün temizlik gücüne sahiptir. Hiçbir kalıntı bırakmadan tüm koliform bakterileri sıfırlar. Mümkünse konunun uzmanını çağırın. Ozon ve sıcak buhar uygulamamızla. Aileniz ve personeliniz için sürdürülebilir sağlıklı su için..

Yeni Nesil Su Sebilleri

Arıtma Park güvencesi ile uygun fiyat ve taksitli seçeneklerden hemen yararlanın

BİZİ ARAYIN +90 216 307 0790